Uzņēmumi un darbinieki arvien vairāk tiecas pēc elastīga darba stila

Ikgadējās “Strādā jebkur” dienas ietvaros sniedzām interviju laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai”, kur dalījāmies ar Elva Baltic pieredzes stāstu par elastīgu darba stilu, tā priekšrocībām un darba organizēšanas principiem mūsu uzņēmuma iekšienē.

Elva Baltic valdes priekšsēdētājs Jānis Dambergs:

“Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, esam gana elastīgi un spējam strādāt attālināti no jebkuras vietas, ierīces un jebkurā laikā. Viss, kas mums ir nepieciešams, ir internets, dators vai viedtālrunis, kā arī piekļuve uzņēmuma datiem, ko izcili nodrošina Micorosft Azure mākoņpakalpojumi un citi Microsoft Dynamics mobilitātes un produktivitātes risinājumi.

Jāsaka gan, ka ikdienā tomēr izvēlamies strādāt no Elva Baltic biroja, jo novērtējam mūsu ofisa vides sniegtās priekšrocības, tomēr apzināmies, ka situācijās, kad darbinieks dodas uz tikšanos ar klientu vai sadarbības partneri, viņš vienmēr būs sasniedzams un reaģēs operatīvi. Arī dienās, kad dažādu ģimenes apstākļu dēļ darbiniekam ir jāpaliek mājās.

Esam piedzīvojuši situāciju, kad Elva Baltic darbinieks vides maiņas nolūkos uz laiku ar ģimeni pārcēlās dzīvot uz Tenerifi, turpinot veiksmīgi pildīt savus darba pienākumus attālināti. Tāpat mums ir bijuši gadījumi, kad darbinieki piedalījušies telekonferencēs, atrodoties mežā, automašīnā, pludmalē vai citā laika joslā. Kopumā mums visiem ir ļoti paveicies ar to, ka Latvijā ir pieejams kvalitatīvs internets praktiski it visur. Savā viedtālrunī varam izmantot “hot-spot” funkciju un strādāt jebkur.

Protams, šāds darba stils nav piemērots visiem. Ir noteiktas nozares un profesijas, kurās nevar atļauties strādāt attālināti. Tāpat tas prasa arī noteiktas rakstura iezīmes, piemēram, paškontroli, atbildības sajūtu, spēju noteikt veicamo uzdevumu prioritātes u.tml. Arī vides priekšnoteikumi ir ne mazāk būtiski. Piemēram, atsevišķa telpa, klusums un apstākļi, kuros netiek novērsta darbinieka uzmanība no veicamajiem uzdevumiem. Tas, bez šaubām, katram ir ļoti individuāli, jo ir cilvēki, kuri lieliski tiek galā ar saviem darba pienākumiem, spējot fokusēties arī sabiedriskās un trokšņainās vietās.

Strādājot IT nozarē un ieviešot dažādus biznesa pārvaldības risinājumus ik dienas, esam novērojuši, ka uzņēmumi arvien vairāk tiecas pēc elastīga darba stila, izvēloties tehnoloģijas, kas sniedz iespēju strādāt attālināti, automatizēt dažādus rutīnas darbus, būt mobiliem un pieejamiem. Prognozējam, ka šī tendence pieaugs. Arī paši mudinām citus uzņēmumus iet līdzi laikam, attīstot savu IT infrastruktūru un ieguldot mūsdienu tehnoloģijās, kas palīdz ne tikai būt elastīgam, bet arī ekonomēt laiku un finanšu resursus.”

Ar pilno raksta versiju varat iepazīties laikrakstā “Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai” (23.05.2017)

Jeļena Rižakova

Mārketinga projektu vadītāja

Mans darbības lauks ir web satura radīšana, sociālo tīklu administrēšana un mārketinga ideju realizēšana praksē.
Labprāt apgūstu psiholoģiska rakstura literatūru par cilvēka uztveres un uzvedības mehānismiem, kas labāk palīdz izprast klienta vajadzības. Uzņēmējdarbību salīdzinu ar orķestri, kur pēdējais vārds pieder diriģentam, un diriģents biznesā viennozīmīgi ir klients.